Comanda telefonic: 0720 873 888, L - V 9:00 - 17:00

Specialist Studii clinice

Posturi disponibile

Numarul de posturi disponibile: 1

Zona geografica

Acest post este disponibil in: Bucuresti, Ilfov

Valabilitatea anuntului

Acest anunt este valabil de la data de: 19-04-2019 pana la data de 31-05-2019

Candidatul ideal

​Absolvent de Medicina (umana sau veterinara), Farmacie sau Biologie;
Cel putin 1 an de experienta in activitatea de monitorizare clinica;
Cunostinte de limba engleza – scris si vorbit fluent;
Abilitati foarte bune Microsoft Office (Word, Excell, PPT);
Bune abilitati de comunicare si relationare (va construi in primul rand relatii cu medicii);
Persoana organizata, abilitati de management de proiect.

Responsabilitati

Realizarea vizitelor de preselectie si de initiere a centrelor de investigatori;
Implicarea in colaborarea protocolului de studiu;
Urmarirea metodologiei de desfasurare a studiului, cu implementarea masurilor necesare pentru mentinerea ratei de recrutare stabilita in planul studiului;
Monitorizarea studiilor;
Agrearea cu investigatorul a listei de clarificari standard;
Compilarea dosarului Sponsor&Investigator;
Respectarea normelor de buna practica clinica si a procedurilor interne de lucru;
Raportarea evenimentelor adverse;
Responsabil activitate arhivare pentru studiile alocate;
Intocmirea rapoartelor de monitorizare si a situatiilor referitoare la statusul studiilor clinice;
Responsabil de verificarea respectarii procedurilor si reglementarilor la nivelul centrelor de studiu;
Comunicarea permanenta cu centrele de studiu: asigurarea unei comunicari regulate, informarea centrelor despre evolutia/ statusul studiului;
Redactarea rapoartelor lunare in timp util;
Implicarea in organizarea de si participarea la intalnirile referitoare la proiect (Investigator Meeting, kick-off meeting, etc).
30% din timp activitate de teren: Bucuresti si tara.

Beneficii

Pachet salarial motivant (tichete de masa, bonus de performanta, prima de loialitate, reduceri aplicate la produsele companiei etc);
Mediu de lucru organizat si placut;
Posibilitate de dezvoltare profesionala;
Compania asigura transport de la metrou (Pipera) catre sediul central (Tunari) si inapoi, la finalul programului;
Program de lucru: 09.00-17.30 (L-V).

Vezi mai multe job-uri

Alatura-te echipei Secom®

Echipa Secom® este mereu pregatita sa primeasca noi membri, profesionisti dedicati domeniului in care activeaza.

Daca te potrivesti spiritului Secom® dar nu ai regasit in lista de mai sus postul potrivit profilului tau profesional, aplica prin formularul de mai jos si vom analiza cu siguranta solicitarea ta.

Formular inscriere

Pentru postul de*
CV
Scrisoare de intentie