Specialist Avizare (perioada determinata 2 ani)

Posturi disponibile

Numarul de posturi disponibile: 1

Zona geografica

Acest post este disponibil in: Tunari/Ilfov

Valabilitatea anuntului

Acest anunt este valabil de la data de: 01-10-2019 pana la data de 30-11-2019

Candidatul ideal

Studii superioare de farmacie/biologie/chimie;
Experienta de lucru necesara: minim 1 an;
Cunostinte operare calculator (Office - Word, Excel, navigare Internet);
Cunostinte limbi straine: engleza mediu spre avansat;
Orientat catre cercetare si capacitate de analiza si sinteza;
Capacitatea de a structura informatia si de a se organiza;
Atentie la detalii si acuratete in demersurile intreprinse;
Abilitati bune de prezentare - scrisa si verbala.

Responsabilitati

Avizeaza si reavizeaza produsele importate de companie si actualizeaza; informatiile despre produse in baza de date interna;
Cerceteaza site-uri internationale de specialitate in vederea cunoasterii tendintelor legislative;
Pregateste dosarul necesar avizarii si reavizarii produselor importate de companie;
Prezinta si sustine dosarul in vederea obtinerii avizului de comercializare a produselor importate de companie in cadrul institutiilor competente (IBA, Ministerul Sanatatii, Institutul de Sanatate Publica);
Cunoaste si se asigura de respectarea normelor legislative care reglementeaza modalitatea de comunicare a informatiilor despre suplimentele alimentare si produselelor de uz cosmetic;
Verifica corectitudinea informatiei din materialele de promovare a produselor;
Verifica produsele la fiecare import si elaboreaza etichetele in limba romana pentru produsele din portofoliu, verifica si actualizeaza periodic informatiile cuprinse in etichete;
Intocmeste rapoarte solicitate de coordonator.

Beneficii

Pachet salarial motivant (tichete de masa, bonus de performanta, prima de loialitate, reduceri aplicate la produsele companiei etc);
Mediu de lucru organizat si placut;
Posibilitate de dezvoltare profesionala;
Compania asigura transport de la metrou (Pipera) catre sediul central (Tunari) si inapoi, catre metrou la finalul programului;
Program de lucru: 09.00-17.30 (L-V).

Vezi mai multe job-uri

Alatura-te echipei Secom®

Echipa Secom® este mereu pregatita sa primeasca noi membri, profesionisti dedicati domeniului in care activeaza.

Daca te potrivesti spiritului Secom® dar nu ai regasit in lista de mai sus postul potrivit profilului tau profesional, aplica prin formularul de mai jos si vom analiza cu siguranta solicitarea ta.

Formular inscriere

Pentru postul de*
Departament*
CV
Scrisoare de intentie