Comanda telefonic: 0720 873 888, L - V 9:00 - 17:00

Grafician

Posturi disponibile

Numarul de posturi disponibile: 1

Zona geografica

Acest post este disponibil in: Tunari/Ilfov

Valabilitatea anuntului

Acest anunt este valabil de la data de: 26-07-2019 pana la data de 30-08-2019

Candidatul ideal

Experienta de 2-3 ani intr-o pozitie similara;
Portofoliu de lucrari care va fi prezentat impreuna cu cv-ul;
Cunoștințe avansate în programe de grafică: Adobe Photoshop/Adobe Illustrator/ Indesign/Coreldraw;
Cunoștințe de prelucrare a imaginilor și fotografiilor – corecții de culoare, decupări, adaptări la scală;
Abilitatea de a crea concepte grafice pentru campanii de promovare;
Cunostinte DTP (pregatirea materialelor pentru print digital sau tipar - cataloage, flyere, brosuri, OOH, etc);
Simt artistic, notiuni de compozitie, cromatica si echilibru;
​Originalitate, imaginatie, meticulozitate, capacitatea de a respecta termene limita;

Responsabilitati

Raspunde de realizarea (grafica si tehnoredactare) diverselor materiale de comunicare catre clientii interni sau externi: banere, afișe, flyere, sigle (pregateste materialele pentru tipar) etc;
Realizeaza machetele pentru diverse materiale de prezentare si promovare impreuna cu Brand Manager-ul si departamentul Trade Marketing;
Realizeaza machete de presa de la concept pana la pregatirea pentru tipar
Furnizeaza elementele grafice de identificare pentru fiecare brand in formatele solicitate;
Acorda suport in procesul de dezvoltare a brief-urilor catre agentiile de comunicare si branding, de asemenea in formularea feedback-urilor pe marginea propunerilor creative
Estimeaza resurse materiale si de timp pentru creatie;
Verifica din punct de vedere tehnic produsul final;
Propune masuri de îmbunatăţire a activitaţii creative şi implementează schimbările aprobate de Directorul de Marketing & Comunicare;
Raspunde cu promptitudine cerintelor colegilor;
Executa calitativ si la termen sarcinile de serviciu in vederea atingerii obiectivelor stabilite de conducerea companiei;
Colaboreaza cu managerul direct pentru indeplinirea sarcinilor zilnice specifice Departamentului Marketing & Comunicare.

Beneficii

Pachet salarial motivant (tichete de masa, abonament de sanatate, bonus de performanta, prima de loialitate, zile libere acordate conform cu vechimea in companie etc);
Traininguri de specialitate si oportunitati de dezvoltare personala si profesionala.
Program de lucru: L-V- 09.00-17.30 si transport asigurat de la gura de metrou Pipera catre sediul companiei si inapoi, catre metrou, la finalul zilei.

Vezi mai multe job-uri

Alatura-te echipei Secom®

Echipa Secom® este mereu pregatita sa primeasca noi membri, profesionisti dedicati domeniului in care activeaza.

Daca te potrivesti spiritului Secom® dar nu ai regasit in lista de mai sus postul potrivit profilului tau profesional, aplica prin formularul de mai jos si vom analiza cu siguranta solicitarea ta.

Formular inscriere

Pentru postul de*
CV
Scrisoare de intentie